Zbor članov Društva Novo mesto

Letošnji zbor članov Društva Novo mesto, ki je potekal 8. maja 2013 v Mali dvorani Kulturnega centra Janeza Trdine, je bil tudi volilni. Na rednem letnem zboru članov so bili razrešeni dosedanji člani organov društva in izvoljeni novi. Novi predsednik društva je Tomaž Golob, novi člani upravnega odbora pa so Anton Škerlj, Mitja Simič, Sonja Simčič, Mojca Novak, Zdenko Picelj, Tina Cigler, Staša Vovk, Slobodan Novakovič, Joža Miklič, Marjan Moškon, Igor Vidmar in Marija Gregorčič Kožuh. Nadzorni odbor po novem sestavljajo Matjaž Verbič, Eva Simič in Ivan Hrovatič. Člani upravnega odbora društva bodo na prvi seji, ki bo v sredo, 22. 5. 2013, izmed sebe izvolili še tajnika in blagajnika. Novi predsednik društva je na koncu predstavil programsko vizijo delovanja društva za mandatno obdobje 2013-2017.

Uvodoma je mag. Mojca Špec Potočar, direktorica Razvojnega centra Novo mesto in podžupanja Mestne občine Novo mesto, predstavila Regionalni razvojni program za obdobje 2014-2020 s poudarkom na prioritetah razvoja z gledišča Novega mesta kot regionalnega središča nacionalnega pomena.