Mestna občina Novo mesto pričela s pripravo programa za prenovo Narodnega doma

Občinski svet Mestne občine Novo mesto bo na 24. seji 26. septembra 2013 obravnaval osnutek programa za prenovo Narodnega doma.

S strani župana Mestne občine Novo mesto imenovana projektna skupina je pri pripravi osnutka programa izhajala iz konservatorskega programa Zavoda za varstvo kulturne dediščine Slovenije, območne enote Novo mesto, v programskem delu pa poudarila potrebo po ustanovitvi mestnega muzeja v našem mestu. V pregledu novejših prizadevanj za obnovo in ožitev Narodnega doma je bila posebej izpostavljena tudi vloga Društva Novo mesto. Osnutek programa je dostopen v spodnji priponki.