13. 10. 2017

Glasilo IZZIV

Z zamudo, za katero se opravičujemo, objavljamo novo številko društvenega glasila IZZIV.

Člani Društva Novo mesto so na rednem letnem zboru 17. maja 2017 izvolili nove organe društva za mandatno obdobje 2017 – 2021.

Iskanje jantarnega zaklada

Ste od nekdaj radovedni? Poznate dovolj natančno Novo mesto? Bi si želeli izvedeti več o jantarju? Če je vaš odgovor da, potem si brž rezervirajte soboto, 3. 6. 2017! Rotaract klub Novo mesto in Društvo Novo mesto pripravljata športno-rekreacijski dogodek za raziskovalce vseh starosti! Novomeški Rudi je namreč nekje v dolenjski prestolnici skril zaklad in vaša naloga je, da ga s pomočjo namigov najdete.

Lokacija: Knjižnica Mirana Jarca Novo mesto, Trdinova čitalnica

Datum: 25. maj 2017 ob 19. uri

Upravni odbor Društva Novo mesto Vas vabi na redni lestni zbor članov, ki bo v sredo, 17. maja 2017, ob 18. uri v sejni sobi Društva za razvijanje prostovoljnega dela Novo mesto Novi trg 9 (nad poslovalnico Telekoma, 2. nadstropje levo).

Društvo Novo mesto je izvedlo tristopenjsko anketiranje zainteresirane javnosti o bodoči usodi parka pred Kulturnim centrom Janeza Trdine. Da spomnimo, Mestna občina Novo mesto v sodelovanju z investitorjem načrtuje gradnjo novega objekta v območju današnjega makadamskega parkirišča na Novem trgu in v severnem delu parka, preostale zelene površine pa spremeniti v tlakovano urbano ploščad. Rezultati ankete so podani v nadaljevanju.

Društvo Novo mesto ponovno vabi vse zainteresirane občanke in občane k sodelovanju v anketi o usodi mestnega parka pred Kulturnim centrom Janeza Trdine, ki ga namerava občina v sodelovanju z investitorjem v celoti pozidati oz. spremeniti v tlakovano urbano ploščad. Anketiranje prebivalstva bomo zaključili naslednji ponedeljek, 13. marca 2017.

Po kratki in hudi bolezni nas je danes ponoči zapustila Staša Vovk. V Društvu Novo mesto se bomo s hvaležnostjo spominjali soustanoviteljice našega društva in dolgoletne članice upravnega odbora. Za Stašo vsekakor lahko rečemo, da je polno živela z Novim mestom in prizadevanji društva, ki nosi ime po njem.

Vljudno vabljeni k sodelovanju v anketi o usodi parka pred Kulturnim centrom Janeza Trdine v Novem mestu. Z rezultati ankete bomo seznanili Mestno občino Novo mesto in zainteresirano javnost. Prosimo vas, da k sodelovanju v anketi spodbudite tudi svoje sorodnike, sodelavce, prijatelje in znance ter vest o njej širite po socialnih omrežjih in spletnih straneh. Anketa je objavljena na https://www.drustvo-novo-mesto.si/anketa.html.