Društvo Novo mesto je z organizacijsko pomočjo podprlo mednarodno priznan dogodek TEDx, ki se je 29. 9. 2017 premierno odvil v prostorih konferenčne dvorane Fakultete za upravljanje, poslovanje in informatiko v Novem mestu. TEDx s serijo kratkih govorov po vsem svetu slovi kot velik pobudnik prenosa znanja in idej. Dogodka se je udeležilo 152 obiskovalcev, kar je nad pričakovanji organizatorjev.

Iskanje jantarnega zaklada

Ste od nekdaj radovedni? Poznate dovolj natančno Novo mesto? Bi si želeli izvedeti več o jantarju? Če je vaš odgovor da, potem si brž rezervirajte soboto, 3. 6. 2017! Rotaract klub Novo mesto in Društvo Novo mesto pripravljata športno-rekreacijski dogodek za raziskovalce vseh starosti! Novomeški Rudi je namreč nekje v dolenjski prestolnici skril zaklad in vaša naloga je, da ga s pomočjo namigov najdete.

Lokacija: Knjižnica Mirana Jarca Novo mesto, Trdinova čitalnica

Datum: 25. maj 2017 ob 19. uri

Po kratki in hudi bolezni nas je danes ponoči zapustila Staša Vovk. V Društvu Novo mesto se bomo s hvaležnostjo spominjali soustanoviteljice našega društva in dolgoletne članice upravnega odbora. Za Stašo vsekakor lahko rečemo, da je polno živela z Novim mestom in prizadevanji društva, ki nosi ime po njem.

Ministrstvo za kulturo je Društvu Novo mesto konec decembra 2016 dodelilo status društva v javnem interesu na področju kulture. V vlogi smo poudarili sledeča področja kulturnih in drugih dejavnosti, na katerih že vse od ustanovitve delujemo v javnem interesu: negovanje kulturne dediščine, jezika in drugih vrednot kulturnozgodovinskega značaja Novega mesta, organiziranje kulturnih prireditev, izvajanje dejavnosti, programov in projektov na področju kulture, izvajanje kulturne vzgoje in izobraževanja ter vzbujanje zanimanja javnosti za dogajanje v mestu in okolici, zlasti za urejeno in kulturno podobo mesta ter kulturne in družabne dejavnosti.

stran 1 od 2