24. 09. 2010

Novomeški ustvarjalci - Zgodovina za prihodnost

Oceni ta prispevek
(0 glasov)

Knjižica »Novomeški ustvarjalci - Zgodovina za prihodnost« je nastala kot rezultat večletnega projekta Društvo Novo mesto »zgodovina za prihodnost«, ki želi spodbuditi širše vedenje o bogatem kulturnem izročilu mesta ter narediti novomeško kulturno in duhovno dediščino bolj živo in dostopno vsem, mestno jedro pa oblikovati v privlačen prostor tako za meščane kot za obiskovalce.

Knjižica je zasnovana v obliki vodiča, ki nas med sprehodom po Novem mestu seznani z najbolj znanimi novomeškimi umetniki in drugimi ustvarjalci (v knjigi jih je predstavljenih 20), kakor tudi z vsemi pomembnejšimi stavbami, ustanovami in dogodki, ki se na njih navezujejo. Ta vodič je rezultat prizadevanj štirih članov Društva Novo mesto (Staša Vovk, Mitja Simič, Tomaž Levičar in Joža Miklič), ki so celotno delo opravili brezplačno. Knjižica je po ceni 5 EUR naprodaj na naslovu Društva Novo mesto.

Prebrano 8428 krat Nazadnje urejano na 08. 02. 2017