Društvo Novo mesto je izvedlo tristopenjsko anketiranje zainteresirane javnosti o bodoči usodi parka pred Kulturnim centrom Janeza Trdine. Da spomnimo, Mestna občina Novo mesto v sodelovanju z investitorjem načrtuje gradnjo novega objekta v območju današnjega makadamskega parkirišča na Novem trgu in v severnem delu parka, preostale zelene površine pa spremeniti v tlakovano urbano ploščad. Rezultati ankete so podani v nadaljevanju.

Društvo Novo mesto ponovno vabi vse zainteresirane občanke in občane k sodelovanju v anketi o usodi mestnega parka pred Kulturnim centrom Janeza Trdine, ki ga namerava občina v sodelovanju z investitorjem v celoti pozidati oz. spremeniti v tlakovano urbano ploščad. Anketiranje prebivalstva bomo zaključili naslednji ponedeljek, 13. marca 2017.

Vljudno vabljeni k sodelovanju v anketi o usodi parka pred Kulturnim centrom Janeza Trdine v Novem mestu. Z rezultati ankete bomo seznanili Mestno občino Novo mesto in zainteresirano javnost. Prosimo vas, da k sodelovanju v anketi spodbudite tudi svoje sorodnike, sodelavce, prijatelje in znance ter vest o njej širite po socialnih omrežjih in spletnih straneh. Anketa je objavljena na https://www.drustvo-novo-mesto.si/anketa.html.

Obvestilo Evropske komisije o rešitvi pritožbe Društva Novo mesto v zvezi s postopkom priprave Uredbe o državnem prostorskem načrtu za državno cesto od avtoceste A2 Ljubljana - Obrežje pri Novem mestu do priključka Maline (3.razvojna os).

Mestna občina Novo mesto je po dobrem mesecu odgovorila na pobudo številnih novomeških društev in Krajevne skupnosti Center za ponovno ustanovitev delovne skupine za mestno jedro, vendar se v odgovoru ni jasno opredelila do našega predloga.

Številna novomeška društva in Krajevna skupnost Center so na predlog Društva Novo mesto podala na Mestno občino Novo mesto pobudo za ponovno oživitev delovne skupine za prenovo zgodovinskega jedra Novega mesta.

stran 1 od 3