Novo mesto, 18. marec 2014 - Agencija RS za okolje je skupaj z Mestno občino Novo mesto ter Nacionalnim inštitutom za javno zdravje organizirala strokovno srečanje »Kakovost zraka in zdravje ljudi – skupen interes nas vseh«.

Mestna občina Novo mesto je v sodelovanju z inštitutom za ekološke raziskave ERICO Velenje 12. februarja 2014 izvedla v Razvojnem centru Novo drugo delavnico za potrebe priprave občinskega programa varstva okolja (OPVO).

V priponki članka je na voljo poročilo o tretji delavnici evropskega projekta COHEIRS (Civil Observers for Health and Environment: Initiative for Responsability and Sustainability/Civilni opazovalci za zdravje in okolje: iniciativa za odgovornost in trajnostni razvoj), ki je 16. januarja v prostorih Ekonomske šole Novo mesto obravnavala problematiko civilne družbe, ekonomskega razvoja mesta in okolja.