Ustvarjalna delavnica "Mestni prostor"

Društvo Novo mesto je v sklopu priprave Novomeškega zbornika med drugim organiziralo ustvarjalno delavnico na temo mestnega prostora - na primeru Novega mesta.Delavnica je bila namenjena predvsem študentom in dijakom, mentorji pa so bili iz različnih strokovnih področij, kot so arhitektura, krajinska arhitektura, umetnostna zgodovina, sociologija itd.

Namen kreativne delavnice je bil skozi voden proces vzpodbuditi udeležence k iskanju idej na temo "mestni prostor" in možnosti zanjihovo realizacijo. Ideje se lahko nanašajo na različna področja, na primer arhitekturno oblikovanje, urbanizem, organizacijo dogodkov, rabo določenega prostora za nov namen, promocijo mesta in podobno.

Rezultati delavnice so predstavljeni v zborniku "Novo mesto - možnosti in priložnosti" (Društvo Novo mesto, 2010) kot alternativa znanstvenim prispevkom, ki so prav tako osredotočeni na mestno tematiko.

Društvo Novo mesto

Sedež društva: Gubčeva 11, 8000 Novo mesto
Telefon: 07 302 14 50
TRR: SI56 0297 0001 9786 322 (odprt pri NLB d.d.)
ID DDV: 74738119
Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.

e-Novice

S prijavo sprejemam in soglašam z zajemom, hrambo in uporabo osebnih podatkov za prejemanje e-Novic Društva Novo mesto.