Poziv k presoji zakonitosti

Društvo Novo mesto je na Ministrstvo za okolje in prostor poslalo poziv k presoji zakonitosti veljavnega Odloka o spremembah in dopolnitvah Ureditvenega načrta Novi trg v Novem mestu. K odzivu nas je vzpodbudila neprimerna odločitev novomeške občine, da tik ob spomeniško zavarovanem starem mestnem jedru omogoči izgradnjo devet etaž visokega poslovno-garažnega objekta na lokaciji Novi trg 6, ki, kakor sedaj ugotavljamo, dobiva negativne odzive tudi s strani mnogih občank in občanov ter celo s strani strokovnjakov (ZAPS, ZVKDS, Društvo arhitektov Dolenjske in Bele krajine, posamezniki).

Društvo Novo mesto

Sedež društva: Gubčeva 11, 8000 Novo mesto
Telefon: 07 302 14 50
TRR: SI56 0297 0001 9786 322 (odprt pri NLB d.d.)
ID DDV: 74738119
Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.

e-Novice

S prijavo sprejemam in soglašam z zajemom, hrambo in uporabo osebnih podatkov za prejemanje e-Novic Društva Novo mesto.