28. 11. 2018

Vabljeni na recital "Človek naj bo sojen po sanjah"

»Tomaž Šalamun je vedno potreboval ogromne prostore; ne samo prekooceanskih in medkontinentalnih daljav, ampak intergalaktične. In medjezikovne. Če danes lahko rečem, da je Tomaž Šalamun eden največjih pesnikov svojega časa na svetu, to sploh ni poskus nekakšnega ocenjevanja, ki bi bilo smešno, ampak izraz spoznanja, da je s svojim pisanjem na svetovni ravni vzpostavil neki nov način obstajanja poezije …« (Miklavž Komelj)

Na Ta veseli dan kulture, s katerim obeležujemo obletnico rojstva Franceta Prešerna, Društvo Novo mesto, Javni sklad za kulturne dejavnosti, Območna izpostava Novo mesto in Knjižnica Mirana Jarca Novo mesto pripravljamo v spomin na novomeško kulturnico Stašo Vovk sprehod čez Šalamunove glasbene, intergalaktične in medjezikovne pokrajine. Obiskovalci si boste lahko ogledali predstavo, ki bo prežeta s poezijo in glasbo, nastala pa je v sodelovanju s Centrom za poezijo Tomaža Šalamuna, JSKD IN SNG Drama Ljubljana.

Avtorska glasba, sintetizatorji, kitara: Andrej Marinčič
Vokal, flavta, zvočni efekti: Jasna Žitnik
Interpretacija poezije in dramaturgija: Maja Gal Štromar
Idejna zasnova in režija: Maja Gal Štromar, Jasna Žitnik in Andrej Marinčič
Produkcija: Amanart, Zavod za kulturne dejavnosti

Ponedeljek, 3. december 2018, ob 19. uri, Trdinova čitalnica v Knjižnici Mirana Jarca Novo mesto.

Po predstavi si bomo zaželeli vse dobro v prihajajočem letu in nazdravili z vrhunskimi vini Hiše vina Pečarič.