31. 01. 2019

Javna pobuda Društva Novo mesto za prenovo kandijskega križišča v Trg Novomeške pomladi

Društvo Novo mesto je naslovilo na Mestno občino Novo mesto javno pobudo za prenovo Kandijskega mostu in pred leti neprimerno prenovljenega kandijskega križišča v Trg Novomeške pomladi. V letu 2020 bomo v Novem mestu obeležili stoto obletnico kulturno-umetniške manifestacije, ki jo poznamo pod imenom Novomeška pomlad. V društvu smo prepričani, da bi bilo prenovljeno in preimenovano križišče trajen spomin na ustvarjalno gibanje novomeške mladine v letih po prvi svetovni vojni.

Javno pobudo, s katero smo seznanili tudi medije, objavljamo v priponki, dodajamo pa tudi vizualizaciji nove podobe Trga Novomeške pomladi iz konservatorskega načrta, ki ga je izdelal Zavod za varstvo kulturne dediščine Slovenije, in zmagovalne natečajne rešitve biroja ATELIERarhitekti iz Ljubljane.

Društvo Novo mesto

Sedež društva: Gubčeva 11, 8000 Novo mesto
Telefon: 07 302 14 50
TRR: SI56 0297 0001 9786 322 (odprt pri NLB d.d.)
ID DDV: 74738119
Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.

e-Novice

S prijavo sprejemam in soglašam z zajemom, hrambo in uporabo osebnih podatkov za prejemanje e-Novic Društva Novo mesto.