24. 09. 2010

Novo mesto - Možnosti in priložnosti

Oceni ta prispevek
(0 glasov)

Novomeški zbornik 2010 z naslovom »Novo mesto – Možnosti in priložnosti« predstavlja nadaljevanje začrtane poti, ki si jo je Društvo Novo mesto, ki si jo je zastavilo že leta 1996 z izdajo svojega prvega zbornika z naslovom Mesto, vloga in pomen Novega mesta v prihodnjem tisočletju.

Gre za že četrti društveni zbornik pri pripravi katerega je sodelovalo 14 avtorjev različnih strok (Jože Berus, Franci Bratkovič, dr. Marijan Dovič, Andrej Golob, dr. Miha Japelj, dr. Helena Jeriček Klanjšček, Joža Miklič, dr. Julij Nemanič, Janez Penca, Darja Peperko Golob, Boštjan Pucelj, Mitja Simič, Katja Šoba, mag. Mojca Špec Potočar), ki so predstavili svoja razmišljanja o razvoju dejavnosti in prostora Novega mesta kot regijskega središča Dolenjske. Objavljeni teksti nizajo obilico objektivnih pogledov na preteklost in ponujajo dokaj kritično in realno presojo sedanjosti. Večina avtorjev pa skuša tudi nakazati svoj pogled za izboljšanje kakovosti življenja in kulture bivanja v Novem mestu v prihodnosti, saj bi brez vizionarskega a hkrati premišljenega pogleda v prihodnost lahko osiromašili zapuščino, ki so nam jo starejši rodovi zaupali negovati za naslednje rodove. Zbornik, ki ga je uredila Joža Miklič, tako tudi odslikava program delovanja in prizadevanj Društva Novo mesto. Zbornik je po ceni 15 EUR naprodaj na naslovu Društva Novo mesto.

Prebrano 6876 krat Nazadnje urejano na 08. 02. 2017