12. 04. 2016

Vabilo na redni zbor članov Društva Novo mesto

Spoštovane članice in člani Društva Novo mesto,

vabljeni na redni letni zbor članov,

ki bo v četrtek, 21. aprila 2016, ob 17. uri
v sejni sobi Društva za razvijanje prostovoljnega dela Novo mesto,
Novi trg 9 (nad poslovalnico Telekoma, 2. nadstropje levo, v nekdanjih prostorih ZPIZ, kjer ima pisarno tudi Društvo Novo mesto)

Predlagani dnevni red:

1. Pozdrav predsednika društva
2. Izvolitev delovnega predsedstva, dveh overiteljev in tričlanske verifikacijske komisije
3. Poročila za leto 2015:

- poročilo predsednika društva

- poročilo nadzornega odbora

4. Predlog programa dela za 2016
5. Razprava o poročilih in predlaganem programu dela za leto 2016 in njihov sprejem
6. Predstavitev novega temeljnega akta društva, njegova obravnava in sprejem
7. Predstavitev Pravilnika o podeljevanju naziva častni član in priznanja Društva Novo mesto, njegova obravnava in sprejem
8. Podelitev naziva častnega člana ga. Evi Simič in g. Antonu Škerlju za njuno dolgoletno odmevno delo na področjih delovanja društva
9. Razno

Prosim vas, da upravnemu odboru posredujete predloge za dokončno oblikovanje letošnjega programa dela, in sicer ustno na zboru članov, z redno pošto, naslovljeno na Društvo Novo mesto, Gubčeva 11, 8000 Novo mesto, ali po elektronski pošti Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled..

V upravnem odboru društva smo se odločili, da društvo po dolgem času nekoliko prenovimo in ga prilagodimo sodobnim družbenim razmeram. Za zbor članov smo pripravili predlog, da društvo pridobi status društva v javnem interesu na področju kulture, obenem posodobili temeljni akt našega društva in pripravili pravilnik o podeljevanju nagrad in priznanj društva.

Gradivo je pripeto spletnemu vabilu.

V pričakovanju, da se boste zbora članov polnoštevilno udeležili, vas lepo pozdravljam.

Tomaž Golob,
predsednik