26. 03. 2019

Društvo Novo mesto slavnostno obeležilo četrt stoletja delovanja

Redni letni zbor članov Društva Novo mesto je marca letos potekal v celodnevni različici in svečanem vzdušju. Začel se je z ogledom aktualne razstave Dolenjskega muzeja o olimpioniku Leonu Štuklju, sicer tudi častnem članu Društva Novo mesto, nadaljeval s strokovno vodenim sprehodom po prenovljenem Glavnem trgu, in zaključil s slavnostnim zborom članov. Društvo, ki ga je v celoviti skrbi za kakovost bivanja v Novem mestu ustanovila skupina prodornih posameznikov, letos praznuje 25 let delovanja, šteje 120 članov vseh generacij in ostaja zvesto vrednotam ustanoviteljev, delovanje pa uspešno prilagaja toku družbenih sprememb.

Društvo mora nenehno spremljati dogajanje v lokalni skupnosti ter se nanj hitro in predvsem javno odzivati, je v slavnostnem nagovoru poudaril njegov ustanovitelj in prvi predsednik Tone Škerlj. Zdajšnji predsednik dr. Tomaž Golob pa je tako z nagovorom kot s poročilom o lanskih dosežkih in načrtom za letošnje leto jasno nakazal, da bo društvo vsekakor zelo dejavno na področjih kulture, kulturne dediščine, varstva okolja in urejanja prostora. O prodornosti društva govori tudi priznanje Društva Novo mesto, ki ga društvo podeljuje posebej zaslužnim članom. Na tokratnem zboru članov sta ga prejela mag. Mateja Jaklič za zastopanje društva pred Evropsko komisijo v primeru pritožbe glede t. i. 3. razvojne osi, ter Mitja Simič za uredniški prispevek pri izdaji zbornika ob 650-letnici Novega mesta. Zbor članov je tudi sklenil, da se v jubilejnem letu, ki ga bodo obeležili s številnimi družabnimi dogodki, zahvali ustanovnim in dolga leta zelo dejavnim članom društva s podelitvijo naziva častni član. Prejeli ga bodo Marijan Lapajne, Matjaž Verbič in Marijan Moškon ter se pridružili šestim članom, ki ta naziv že imajo.

Avtorja fotografij sta Boštjan Pucelj in Saša Mikec.

Društvo Novo mesto

Sedež društva: Gubčeva 11, 8000 Novo mesto
Telefon: 07 302 14 50
TRR: SI56 0297 0001 9786 322 (odprt pri NLB d.d.)
ID DDV: 74738119
Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.

e-Novice

S prijavo sprejemam in soglašam z zajemom, hrambo in uporabo osebnih podatkov za prejemanje e-Novic Društva Novo mesto.