20. 05. 2019

Umrl je Bogdan Osolnik, častni član Društva Novo mesto (13. 5. 1920 ˗ 16. 5. 2019)

V 100. letu starosti je svojo življenjsko pot sklenil naš častni član, Bogdan Osolnik. V Društvu Novo mesto se bomo poklonili njegovemu spominu na žalni seji v torek, 28. maja 2019, ob 18. uri, v veliki sejni sobi Društva za razvijanje prostovoljnega dela Novo mesto, Novi trg 9 (2. nadstropje, nad trgovino Telekom).

Bogdan Osolnik se je rodil 13. maja 1920 v Borovnici, otroštvo je preživel v Kočevju in Novem mestu. Bil je aktivist Osvobodilne fronte, član Vrhovnega plenuma OF in Slovenskega narodnoosvobodilnega sveta. Oktobra 1943 je bil delovni predsednik ter govornik na Zboru odposlancev slovenskega naroda v Kočevju. Po vojni diplomat, univerzitetni profesor in sodnik je aktivno deloval tudi na področju publicistike in predvsem kulture, ki je pomembno zaznamovala njegovo življenje. Bogdan Osolnik je sicer živel in delal v Ljubljani, vendar se je rad in pogosto vračal v Novo mesto, s katerim se je globoko istovetil. Dolga leta je povezoval člane društva v Ljubljani in enkrat na leto organiziral njihovo srečanje v gostilni Šestica. Društvo Novo mesto mu je ob 20. letnici delovanja podelilo naziv častnega člana Društva Novo mesto. Njegovo življenjsko pot lahko pobližje spoznamo v avtorski knjigi spominov »Z ljubeznijo skozi surovi čas«, ki je izšla ob njegovi 95. letnici in je bila osnova za dokumentarni film novomeškega scenarista in režiserja Filipa Robarja Dorina.

Njegovi družini in svojcem izrekamo iskreno sožalje.

Pogreb pokojnika bo v petek, 24. maja 2019, ob 11. uri na pokopališču v Ločni.

Društvo Novo mesto

Sedež društva: Gubčeva 11, 8000 Novo mesto
Telefon: 07 302 14 50
TRR: SI56 0297 0001 9786 322 (odprt pri NLB d.d.)
ID DDV: 74738119
Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.

e-Novice

S prijavo sprejemam in soglašam z zajemom, hrambo in uporabo osebnih podatkov za prejemanje e-Novic Društva Novo mesto.