Izid volitev za predstavnike nevladnih organizacij v Razvojni svet Jugovzhodna Slovenija

Društvo za razvijanje prostovoljnega dela Novo mesto je na spletni strani Regijskega NVO centra objavilo poročilo o volitvah predstavnikov NVO z območja Upravne enote Novo mesto v razvojni svet regije Jugovzhodna Slovenija.

Za območje Upravne enote Novo mesto je prispelo 8 kandidator in v času volitev je Regijski NVO center prejel 95 glasovnic.

Posebna komisija je v ponedeljek, 8. 7. 2013 pregledala glasovnice in ugotovila, da je od oddanih 95 glasovnic:
• veljavnih: 92 glasovnic
• neveljavnih: 3 glasovnice.

Posamezni kandidati so prejeli naslednje število glasov:

Dušan Kaplan (predlagatelj: Polžek - društvo za otroke s posebnimi potrebami), 9 glasov,
Darinka Smrke (predlagatelj: Društvo upokojencev Novo mesto), 13 glasov,
Boris Bukovec (predlagatelj: Fakulteta za organizacijske študije v Novem mestu), 35 glasov,
Tomaž Golob (predlagatelj: Društvo Novo mesto), 32 glasov,
Janez Usenik (predlagatelj: Društvo akademska pobuda), 8 glasov,
Vida Hlebec (predlagatelj: Društvo za gospodarski in kulturni razvoj podeželja ter ohranjanje krajine, naravne in kulturne dediščine - Društvo Grmčani), 50 glasov,
Kristina Cigler (predlagatelj: Društvo za razvijanje prostovoljnega dela Novo mesto), 52 glasov.
Na podlagi petega odstavka 9. člena Poslovnika, ki določa, da so glede na število prejetih glasov za predstavnike NVO izvoljeni tisti kandidati, ki prejmejo največje število glasov znotraj svoje upravne enote do zapolnitve razpisanih mest, so bili za predstavnike nevladnih organizacij za Razvojni svet regije Jugovzhodna Slovenija iz območja Upravne enote Novo mesto izvoljeni naslednji kandidati:

Kristina Cigler, roj. 23. 02. 1976, stanujoča v Novem mestu, Smrečnikova ulica 32, 8000 Novo mesto,
Vida Hlebec, roj. 21. 05. 1956, stanujoča v Novem mestu, Drska 46, 8000 Novo mesto,
Boris Bukovec, roj. 16. 04. 1961, stanujoč v Novem mestu, Drska 72, 8000 Novo mesto,
ker so prejeli največje število glasov.

Društvo Novo mesto je s podpisano izjavo z dne 15. 7. 2013 pristopilo k Neformalni mreži nevladnih organizacij regije Jugovzhodna Slovenija.